Ölçülü bir vücut yapısı; protein ağırlıklı beslenme, diyet ve egzersizler ile doğru orantılıdır.Yüzlerce kilo ile mücadele edip, bir gövde gösterisi yapmanız tamamen sizinle alakalıdır.

Boks sporu; kas mekanizmasının olağanüstü çalıştığının en belirgin kanıtı. Bu sporun fiziksel dayanaklılığı % 150 arttırdığı bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Aynı zamanda nefes kontrolü sağlaması, akciğerlerimize dolan havanın kalitesini ve yoğunluğunu arttırarak alternatif tıp görevi de üstlenmektedir.

Peki; Neden Boks Yapmalıyız?

Ayakta Kalmalısın! Sokağın, hayatın yumrukları vardır. Durmadan, canla
başla, kan ter içinde savaşırsın. Can yakarsın, canın yanar. Ama ayakta
kalmalısın!

Boks sadece bir spor türü değil, hayat biçimidir. Büyük sabır ve emek isteyen zorlu bir uğraştır. Amaç; ağır kilolar indirip kaldırmak değil, beslenme düzeni, uyku düzeni, hareket düzeni, psikolojik durum hâkimiyeti sağlayıp, sosyal hayatımızın ve bedenimizin kalitesini arttırmaktır.

Boks, karizmatik bir spordur. Sağlıklı ve formda görünmenin yanı sıra özgüveni tazeler. Güçlü kollar, yapılı omuzlar, sıkı karın kasları, geniş kanatlı sırt kasları sosyal hayatınızda bolca övgü almanızı sağlar. Boks, size her zaman imrenilen bir vücut vaad eder.

Ayaklar dans etmeye başladığında, bütün vücudunuz harekete
geçer. Kollar, bacaklar, akıl sonsuz hareket özgürlünün tadını
çıkarır.

Bilinçli bir izleyici ya da sporcu, boksun stratejik döngüsünü fark eder. Bu spor ‘’ kaba kuvvet ‘’ amacı gütmez. Taktik ve kondisyon boksun olmazsa olmazlarıdır. Stili ve tekniği iyi olan hiçbir yumruk, yenilmez.