Boks eğitimi performans arttırmak için hayati önem taşır. Tekniği, stratejisi, profesyonel bakış açısı olan her boksör, performans hazırlık aşaması ve performans öncesinde kaslarını ve tendonlarını ısıtılıması, eğitilmesi gerektiğini bilmektedir.

1.Zihin İdmanı

Spor eğitimi tutarlıklıkla ve özgüvenle ilerler. Dikkatinizi dağıtıp siz engelleyen her şeyi dışarıda bırakın ve eğitiminize odaklanın.

2.Uyku Düzeni

Yeterli ve düzenli uyku kas sağlığınızı destekler. Eğitim sırasında konsantrasyon ve performans arttırmaya yardımcı olur. Günde 8 saat uyku idealdir.

3.Beslenme

Vücudunuza iyi bakın ve sağlıklı yiyecekler tüketin. Doğru beslenme idman esnasında enerji verir.

4.Ekipman

Antrenmana uygun spor kıyafetleri ve rahat ayakkabılar tercih edin.Tüm ekipmanlarınızı
hazırlayın ve konsantrasyonunuzu dağıtacak her şeyi kenarda bırakın.Bu mental uygunluk
eğitime odaklanmanıza yardımcı olur

5.Yürüyüş-Koşu

Sabit bir hızla 4-6 km jogging yapın. Sonrasında ise ,sprinting ile temponuzu arttırın.Bu tekniğinizin gelişmesini sağlayacaktır.Zirveniz bu idmanla üst seviyelere çıkacak ve enerji patlaması yaşanacaktır.

6.İntevral Eğitim

Minimum ve maksimum efor arasındaki dengenizdir.Yürüyüş,tempolu yürüyüş ve sonrasında koşu ile 2-3 dakika kondisyonunuza bağlı temponuzu düşürmeden koşun ve tekrar yavaşlayın.Bu döngüyü 40-45 dakika tekrarlayın.Bu inişli çıkışlı egzersiz ,diğer egzersizlere oranla daha çok kalori yakmanızı sağlayacaktır.Hızlı mekik, push up vb. uygulamalar da intevral eğitimler arasındadır.

7.İp Atlama

Yüksek kalori harcadığınız bir idam türüdür. Boksörler için gerekli olan baldır kaslarını
güçlendirir. Atlama ve denge koordinasyonunuzu arttırmaya yardımcı olur.1 dakika aralıklarla 3 dakika yapılabilir.Fakat başka birçok tekniği vardır.Her atlama için iki kez ip çevirerek hızınızı artırabilirsiniz.Bu daha çevik bir vücut için önemlidir.