İdeal kiloda kalmak için çaba sarf etmek gerekir. Kilo sorunu yaşadığınız dönem, sadece sağlık açısından değil sosyalleşme açısından da problem yaşarsınız. Daha zayıf olmak ve fit görünmek, istediğiniz kıyafetleri giymek daha da önem taşır. Özellikle yaz döneminde denize girmemeyi dahi düşündüren fazla kilolar, hayatı size zindan edebilir. Kilo kontrolü için boks derslerine başlamak harika bir fikirdir! Fazla kilolardan boks sayesinde kurtulabilir, yaşam kalitenizi böylece yükseltebilirsiniz.

 

Kadınlara boks dersi almalarını öncelikle kilo kontrolü için öneriyoruz. Sağlıklı ideal kilodur, kadınlar için estetik kaygılar nedeniyle de önemlidir. En büyük sorun ise nasıl kilo vereceğini bilmemektir. Kilo vermek isteyenlerin her şeyden önce hayatlarında daha fazla harekete yer vermeleri gerekir. Zayıflamak için sağlıksız alternatiflerden uzak durmak ve kalıcı şekilde kilo vermenin yollarını araştırmak gerekir. Kadınlara boks dersi ile form tutmalarına imkân veren boks salonları varı. Kadınlar bu boks salonları ile zayıflarken aynı zamanda bir daha kilo almamak üzere forma girebilirler.

 

Amatör olarak boksla ilgilenmeye başladığınızda, kas yapınız gelişir. Kadınların kilo almalarına neden olan yağ dokularının fazla, kas yapısının az olmasıdır. Bu nedenle kasları güçlendirmeden asla yağlarınızdan kalıcı olarak kurtulamazsınız. Kilo problemine kökten çözüm için kas yapmalı yani boks dersi almalısınız. Kas yapınız arttığında, kalori yapma hızınız artar. Böylece kilo verme dengesine sahip olursunuz. Çünkü yediklerinizi yakamadığınız için kilo alırsınız, yediklerinizi yakabilecek kadar kas gücüne sahip olduğunuzda ise kalori hesabı yapmanız gerekmez. Erkeklerin kilo almama sırrı da budur. Kas oranlarının fazla olması kilo problemi yaşamalarını engeller. Aynı olmasa da, kas gücünü olabildiğince arttırarak zahmetsizce kalori yakma şansına sahip olabilirsiniz.

Kas gücünü arttırmak için boks derslerini öneriyoruz!

Kadınlara boks dersi almalarını öneriyoruz ve tek nedenimiz kas yapısı veya kalori yakmak değil. Savunma öğrenerek güvenlik konusunda önce kendine güvenen kadınların ayakları yere daha sağlam basar. Savunma öğrenmek kadınlar için önemlidir çünkü kadına şiddet haberleri her gün televizyon ve sosyal medya da ayyuka çıkmış durumda. Kadınların güçsüzlüklerinden istifade edenlerin, kadınların daha güçlü olduğu bir dünyayı fark etmelerini istiyoruz. Bu nedenle kadınlara boks dersi almalarını öneriyor, ideal kiloya inmenin dışında kiloyu korumanın en etkin yolunun boks çalışması yapmaları olduğunu belirtiyoruz.

Kadınların daha çok şey yapmasını, boks sporu ile ilgilenmesini istiyoruz. Çünkü her sektörde iş dünyasında görmeye alıştığımız kadınların sporun her dalında da görmemiz gerektiğini düşünüyoruz. Boks, söylenenin aksine erkek sporu değil, herkesin sporudur. Boks yaparak sağlık kazanmak isteyen kadınları boks salonlarına bekliyoruz. Kadınları hayatın daha fazla alanında görmenin sosyal yaşamın kalitesini arttıracağına inanıyoruz.