Boks yaparak kaslarınızı geiştirin!

Boks derslerine başladığınızda şunu bilmelisiniz, artık kas yapınız daha güçlü olacak! Herkes daha dikkat çeken, daha fit bir vücut ister. Ancak istemek yetmez, bunun için çalışmanız gerekir. Kas yapınızın daha güçlü olması ile daha sağlam bir kalbe sahip olursunuz. Çünkü kalbiniz tamamen kastan oluşur. Kalbinizin daha sağlıklı olması için kas yapımızı güçlendiren sporlara ağırlık vermemiz beklenir. Boks, bu anlamda faydalı bir spordur.

Türkiye’de yaşanan kalp sağlığı sorunları her gün artıyor. Kalp sağlığı haftasında medyanın dikkatinde olan ancak sonrasında unutulan bir konu, siz her zaman kalp sağlığının önemli olduğunu unutmamalısınız. Çünkü kalp, kaliteli bir yaşam adına önemli bir organ, değerini bilmeniz gereken bir organ. Boks dersleri ile çok daha sağlıklı bir kalbe sahip olabilirsiniz.

Nafiz Başaran Boks Okulu

Uzun bir yaşam isteyenlerin öncelikle kalbine dikkat etmesi gerekir. Erkeklere özel boks dersi verilen salonlarda, yapacağınız boks idmanları ile sağlıklı bir yaşama adım atarken aynı zamanda daha iyi bir bedene sahip olmanın ayrıcalığına da sahip olabilirsiniz. Çünkü hayatta sahip olabileceğiniz en değerli şey sağlıktır. Sağlık, özellikle dolaşım sistemi sağlığı yaşam kalitenize doğrudan etki eder.

Kadınların dikkatini çekmek isteyen erkeklerin de kas yapısı ile ilgili taviz vermemesi gerekir. Daha çevik durmak, daha fit olmak için boks antrenmanlarına başlamak doğru bir karar olabilir. Hayatınızda spor yapmak için yer açmanız, daha sağlıklı bir yaşama sahip olmak ve aynı zamanda kendinize olan inancınızı tazelemek için gereklidir. Sadece karşı cinsin dikkatini çekmek için değil, aynada baktığınızda kendinize de hayran olmak için de boks çalışmalarına başlamanızı öneriyoruz.


Kas gücünüzün artması, ilerde kilo alma sorunu yaşamanızı da en aza indirecektir. Kaslar, kalori yakmak için ideal yapılardır. Kas yapınızı arttırdığınızda aynı hareketleri yaparak daha fazla kalori yakma şansına sahip olursunuz. Boks Egitimleri bu nedenle kadınlar için önemlidir. Kadınlara özel boks dersleri veren salonlar bu nedenle kadınlar tarafından tercih edilmelidir. Boks, erkek sporu değildir. Kadınların da başarı elde edebileceği veya amatör olarak ilgilenebilecekleri bir spordur. Kadınlar bahar döneminde kışın aldıkları kiloları vermek için alternatif spor araştırırken, boks yapmanın kendileri için daha faydalı olduğunu görmeliler. Boks, kadınların savunma öğrenebilecekleri bir spor. Günümüzde kadınların boks öğrenmesini destekleyen boks salonları var, Nafiz Başaran boks salonlarında kadınlar boks öğrenebilir. Boks öğrenmek isteyen herkesi Nafiz Başaran boks salonlarını araştırmaya davet ediyoruz. Bu salonlar, herkesin boks öğrenebileceği spor merkezleridir. Sizler de hayatınıza boksu almak istiyorsanız öncelikle spor salonu seçiminizde titiz olmalısınız.