Hayatınıza eğlenceli bir sporu dâhil etmek istiyorsanız öncelikle boks derslerini denemenizi öneririz. Çünkü boks dersi alarak hem genç kalabilir, hem çeşitli sağlık sorunlarından uzak durabilir hem de eğlenceli bir hobi edinmenin güzelliğini yaşayabilirsiniz. Spor yapmak isteyenler için mükemmel bir seçenek olan boks, kadın erkek, yaşlı, genç ve çocuk herkesin ilgilenebileceği, her yaşın sporudur. Amatör olarak ilgilenmeniz de mümkündür.

Sağlık ihmal edilmemesi gereken bir konudur, eğer sağlığınızı korumaz dikkatsiz yaşarsanız, genç yaşlarda kıymetini bilmediğiniz sağlık size ilerde sorun yaratacaktır. Boks çalışmalarına erken yaşlarda katılarak olabildiğince enerjik bir gençlik geçirebilir, boks sayesinde yaşlanmayı yavaşlatabilirsiniz. Daha geç yaşlanmak için spora zaman ayırmanızı öneriyoruz. Boks dersleri ile hem sağlığınızı korur hem de keyif alacağınız bir hobiye sahip olursunuz. Gençlerin ve çocukların sporla ilgilenmesini önemsiyor, destekliyoruz. Yeni nesillerin sağlıklı bireyler olarak yetişmesi için sporun önemli olduğunu fark etmenizi istiyoruz. Eğitim hayatında başarı elde etmesi için gençlerin aynı zamanda asosyal olmadan sportif aktivitelere katılması ve düzenli olarak spor yapması gerekir. Ebeveynlerin çocukları spora yönlendirmesi, sürekli olarak evde ders çalış baskısından kaçınmaları önemli. Çünkü çocuklar sadece beyin olarak değil, bedensel olarak da gelişmelidir.

Çocukların iyi ve kalite besinler alarak büyüdüğü doğrudur. Fakat bir takım hormonların salgılanması için yemek yeterli değildir. Hareket etmek gerekir. Büyüme hormonu, serotonin ve daha birçok hormon spor yaptığınızda salgılanır. Ebeveynlerin de çocukları ile birlikte spor yaparak, kaliteli bir yaşama sahip olma şansını ellerinde tutmalarını öneriyoruz. En iyi şeyleri yedirip en iyi şeyleri giydirmenin çocukların kaliteli bir geleceğe sahip olma adına asla yeterli olmadığının bilinmesi gerekir. Spor yapmak, özellikle de rutin bir şekilde spora devam etmek gerekir. Bunun için bir spor dalını seçmeli, o dalda ilerlemelidir. Boks dersleri alan çocukların giderek boksu daha çok sevdiği, boks öğrenerek bedensel gelişimine katkı sağladığı bilinmektedir. Sağlıklı bir gelişim dönemine sahip çocukların rutin bir şekilde herhangi bir spor dalına eğilimli olduğu, spor dersleri aldığı bilinmektedir. Boks okullarında verilen boks derslerinin bu anlamda yeterli olduğunu, boks salonlarında ders alan genç, çocuk ve kadın sayısının her geçen gün arttığını bilmelisiniz. Çocuklar, boks çalışmalarına katıldıkları ilk dersten sonra boksu sevdiğini ve severek devam ettiğini söylemektedirler. Yaklaşan yaz dönemi uzun bir tatil, çocuklarınızın sosyalleşme konusunda sizden destek alması gerekir. Boks salonlarını araştırın, çocuklara boks dersi veren yerleri inceleyin ve özellikle çocuklarınız için boksun ne denli faydalı olacağını bir de boks hocalarından dinleyin.