Boks Dersi Nasıldır ?

No Comments

Spor yapmaya karar verdiğinizde, boks doğru bir seçimdir. Çünkü boks, yaşamınıza sağlığı ve keyifli zaman geçirme ayrıcalığını getirir. Kas yapınızın daha güçlü olmasını desteklerken, savunma öğrenmeniz için doğru bir seçimdir. Boks dersleri almaya başladığınızda, esneklik dayanıklılık güç ve denge yetenekleriniz gelişmeye başlar. Boks, hayattaki başarılarınızı da olumlu anlamda etkileyen bir spor dalıdır. Çünkü zamanla yaşam şekliniz bir boksör olarak aldığınız spor disiplini ile kesişir. Daha çok hırslı, başarı odaklı ve azimli olursunuz. Sorunlarla mücadele ederken kendinize olan inancınızın arttığını, boks öğretisi ile hayattan almak istediklerinizi alma yolunda daha güçlendiğinizi görebilirsiniz.

Boksa başlama yaşı önemli midir?

Her konuda olduğu gibi boks dersleri için de amacınız önemlidir. Eğer amacınız iyi bir boksör olmak, profesyonel olarak boksa devam etmek ise başlama yaşının 10 – 11 olması önerilir. Fakat boks her yaşın sporudur ve istediğiniz zaman boks yapmak için derslere başlayabilirsiniz. Amatör veya profesyonel olarak ilgilenmek istediğiniz, boksa başlama yaşının belirlenmesinde önemlidir. Çocuklara boks dersi veren salonlarda, çocukların profesyonel spor hayatına hazırlanması sağlanır. Çocuklar, daha kaliteli yaşamaları gerektiğini öğrenirler. Nasıl beslenmeleri, sporu hayatlarına rutin bir şekilde eklemeyi öğrenirler. Böylece sağlık, güç ve zindelik kazanmanın yanında spora erken yaşlarda başlayarak kariyerlerini boks dalında yapma şansına da sahip olurlar. Boksa başlama yaşı konusunda amacınız sizi yönlendirmelidir. Unutulmaması gereken bir detay ise, asla boksa başlamak için geç değildir. Amatör olarak her zaman boksla ilgilenebilir, savunma tekniklerini öğrenebilirsiniz. Boks, herkesin her yaşta yapabileceği ve yaparken sağlık kazanabileceği bir spordur.

Yaşam kalitenizi boks yaparak yükseltin!
Boks, kadınların da en az erkekler kadar ilgilenmesini önerdiğimiz herkesin sporu olarak görmeniz gereken bir spordur. Kadınlara boks dersi verilmektedir. Erkek sporu olarak bilinse de kadınların ilgilenebileceği, erkeklere oranla daha çok fayda göreceği bir spordur. Günümüzde kadınlar kendilerini korumaya her zaman olduğundan daha fazla ihtiyaç duymaktadır. Buradan baktığımızda, boks önemli bir spor olarak görülmektedir. Çünkü boks öğrenen kadınların kendilerini koruma yolunda daha emin olduğu, her zaman kendilerini savunmak için hazır olduklarını biliyoruz. Kadınların, savunma tekniklerine hâkim olması gerektiğine inanıyoruz. Sağlık kazanmanın dışında, bu amaç için dahi boks derslerine devam edilmesi gerektiğini, boksun herkesin ilgilenebileceği bir spor olduğunu düşünüyoruz. Boks, sadece erkeklerin sporu değildir. Yaşamın her alanında başarılar kazanan kadınların sporun her dalında da başarılı olabileceğini savunuyoruz. Kadınlara ve çocuklara boksla ilgilenmeyi öneriyor, aktif olarak spor yapmanın faydalı olacağını hatırlatmak istiyoruz. Boks, ülkemizde daha çok katılımcıyı hak ediyor. Boksa gereken önemi vermeliyiz.

Nafiz Başaran Boks Okulu'nda boks dersi almak için randevu alın !

Sağlıklı Yaşam için Boks

Sağlıklı ve hızlı şekilde eğlenceli bir ders ritmi ile boks yapmanın keyfine varın,kendinizi sıkmadan spor yapın.

Eğitim Videolarımızı izlemek için tıklayın..

No Comments
 

Yorum Yapın