Yeni bir spora başlamayı düşünüyorsanız boks dersleri ile boks sporunu denemenizi öneririz. Çünkü boks, yaşamınıza kalite kazandırır. Kas yapınızı güçlendirerek son derece sağlıklı bir yaşama böylelikle başlamış olursunuz. Sağlıklı bir yaşam hedefliyorsanız, rutin olarak devam edeceğiniz, her mevsim yapabileceğiniz bir spor seçmelisiniz. Boks, hem kadınların hem erkeklerin severek yapacağı, her boks dersi sonrasında keyif alarak devam edecekleri bir spordur. Boks çalışmalarına devam ederken mutlaka boks kıyafetlerinizi de tamamlamalısınız. Sevdiğiniz renk ve modelde boks kıyafetlerini spor malzemeleri satan dükkânlardan bulabilir, açık havada ve boks salonlarında tercih edeceğiniz şekilde bulabilirsiniz.

 

Boks hakkında bilinen yanlış bir şey de boksun sadece erkeklere özel bir spor olduğudur. Boks, kadınların kas yapısını güçlendirerek ve savunma öğrenerek kolay bir şekilde öğrenebileceği bir spor olmakla birlikte, sporseverlerin ilgilendiği bir alandır. Kadınlara dair en önemli ayrıntı ise bu sporla birlikte güvenlik konusunda kendilerine olan güvenlerinin artmasıdır. Her geçen gün yeni bir kadına şiddet haberi okuyoruz. Kadınlarımızın savunma öğrenmesinin artık zamanının geldiğini düşünüyoruz. Kadınlara boks dersi veren boks salonları bu nedenle popüler, tercih edilir bir revaçla artıyor. Kadınlar artık savunma sporlarına daha fazla merak salıyor. Boks tekniklerini öğrenen kadınlar kendilerini her zaman koruyabileceklerinden eminler. Sizler de bu konuda boks öğrenerek kendinizi her durumda savunmak istemez misiniz?

 

Sosyal yaşamda her alanda görmeye alıştığımız kadınların artık boks dalında da kendilerini göstermeleri gerekiyor. Yanlış bir yargı ile boks şiddet ve kavga sporudur olarak tanımlanıyor bu yanlıştır. Çünkü boks, her şeyden önce savunma sporudur fakat sağlığa faydalı bir çalışma içerir. Boks dersi alırken savunma öğrenmiş olmakla kalmaz, kas yapınız konusunda etkin güç kazanırsınız. Kadınlar, kas yapılarını güçlendirerek kalori yakma kapasitelerini arttırmış olurlar. Her yönden kadınlar için son derece faydalı gördüğümüz boks sporu ile yaşamınıza kaliteyi taşımak elinizde.

 

Kadınlar için önerdiğimiz boks, çocuklar için de son derece faydalı ve gereklidir. Hiperaktiv çocukların psikologlarca ilaçla tedavi edilmesine karşıyız. Kimyasalların erken yaşlarda düzenli olarak alınması özellikle de enerjik çocuklara veriliyor olması doğru değildir. Spor yaparak fazla enerjiyi atabilirler. Çocuklarınızın fazla hareketli olduğunu düşünüyor ve bu nedenle derslerine odaklanamadıklarını görüyorsanız, yaz tatili için onları boks salonlarına götürebilirsiniz. Böylelikle çocuklar fazla enerjilerini atar, sporcu kimliği ile daha iyi düşünebilme ve odaklanma konusunda derslerini olumlu etkileyecek nitelikler kazanabilirler. Spor yapmanın beden ve ruh sağlığına katkısı büyüktür. Boks, hep spor hem de savunma öğrenme adına doğru bir seçimdir. Herkesin hayatının bir döneminde boksu denemesi, rutin bir şekilde devam edeceği derslerle sporu ve dolayısı ile boksu hayatlarına katmasının faydalı olacağını düşünüyoruz.