Hayatınızı profesyonel bir boksör olarak geçirmek istiyorsanız bir sürü ayrıcalığa sahip olursunuz. Bu ayrıcalıkların en önemlisi, daha sağlıklı bir yaşamdır. İnsanlar, çok çalışırlar ve hayatları boyunca maddi kazanç elde etmek için yıpranırlar. Sonrasında sağlıklarını kaybettiklerinde bütün kazançlarını bu yöne kanalize etmek zorunda kalırlar ve şunu anlarlar; en değerli şey sağlıkmış. Sağlık, kaybetmeden değeri anlaşılmayan ancak gerçekte en değerli olandır. Profesyonel bir boksör, öncelikle sağlıklı yaşama inanır. Kariyerinizde sporu seçtiğinizde bu en büyük kazancınız olur. Çocuk yaşlarda boks dersleri almaya başlayan ve hayatı boyunca sporcu disiplini ile yaşayan insanlar, başta kalp sağlığı olmak üzere sağlam bir psikolojiye de sahip olurlar.

Çocuklarınıza yaz dönemi için bir spor seçin ve yaşamları süresince bu spor dalı ile ilgilenmelerini sağlayın. Günümüzde gençleri bekleyen bir sürü tehlike var. Onları bu tehlikelerden korumak ise ebeveynlerin zorlandığı bir konudur. Ancak çocuklara boks dersi veren salonlar sayesinde çocukların sporla iç içe bir yaşama sahip olma şansları vardır. Spor, her türlü kötü alışkanlıktan gençleri korur. Madde bağımlılığın ötesinde internet bağımlılığı da günümüzün en büyük tuzaklarından biridir. Çocuklar, değerli olan zamanlarını bilgisayar başında oyun oynayarak veya kötü arkadaşlar edinecekleri sitelerde gezinerek harcamamalıdır. Ebeveynler, çocuklarını internet bağımlılığından da korumalıdır. Fakat anaokulu dönemindeki çocukların dahi ellerinde gördüğümüz tabletler, onların dijital oyunlara olan bağımlılığını tetikliyor. Bütün alışkanlıkların çocukluk döneminden geldiğini varsaydığımızda, anne babalar bilmeden çocuklarına büyük bir kötülük yapmış oluyor. Onlara tablet alarak tabii ki.

Daha fazla sosyal yaşamın içerisinde olması gereken, akıl ve beden gelişimi için daha aktif olması gereken çağda çocukları bilgisayar başına tutan şey nedir? Hareketsiz bir yaşamın temellerini atmalarına, zihinlerini bilgisayar oyunlarına hapsetmelerine neden engel olamıyoruz? 10 yaşındaki bir çocuk neden akıllı telefon, bilgisayar gibi yetişkinlere ait ihtiyaçlar içerisindedir? Çocukların daha fazla oyun ve doğa ihtiyacını neden düşünmüyoruz? Çocuklar şimdiki nesil olarak bizden bunları bekliyor olabilir. Hatta 3 yaşındaki çocuğunuzun tablet kullanma becerisi ile övünüyor olabilirsiniz, peki bu normal midir? Çocuk, her zaman çocuktur. Çocuklara boks dersi aldırarak onların spora alışmasını, ilerde çok daha hareketsiz ve teknolojiye bağımlı bir hayata sahip olmasını engellemeniz gerekir. Bu mantıktan yola çıkarak, güzel bir geleceğe sahip olmaları adına bu yaz döneminde spor dersi aldırmanızı öneririz. Çocukların teknoloji tutsaklığına kapılmadan, sağlıklı normal insanlar olması için şimdiden alışkanlıklarına müdahale etmeniz gerekir. Bilgisayar oyunlarının hayatlarını işgal etmesine izin vermeyin. Spor yapmalarını destekleyin. Güzel, sağlıklı, verimli insanlar olmaları için sizin yönlendirmenize ihtiyaçları var. Neyin doğru neyin yanlış olduğunu öğretmek, en az ne yiyip ne giydiklerine dikkat etmeniz kadar önemlidir.