Boks Dersleri

2 Comments

Son yıllarda televizyonları açtığımızda sürekli sağlık programları veya sağlıklı olma temalı reklamlarla karşılaşıyoruz. Sizce bu bir tesadüf mü? Çevremize baktığımız zaman insanların ya kilo problemi ya benzeri rahatsızlıklardan şikayetlerine devamlı tanık oluyoruz. Ölümler artıyor, insanlar sağlıklarını kaybediyor. İşte ben bütün bunlara ‘’kırmızı alarm’’ diyorum. Bedenimiz bize bir şeyler anlatmaya haber vermeye çalışıyor. Bunun için bedenimizin çığlıklarına kulak vermemiz ve sağlıklı yaşamamız gerekiyor. Peki, nasıl bir yaşamdan söz ediyoruz? Kibrit kutusu peynirlerden bahsetmiyorum. İşte bu durumda boks dersleri imdadımıza yetişiyor. Sağlığınız ve hayatınız adına son derece önemli bir adım atmanız mümkün.

Son yıllarda spor salonlarına talep oldukça arttı. Artık hemen her yerde bir spor tesisi bulabilmemiz mümkün. Çünkü insanlık bilinçleniyor ve vücudumuzun buna muhtaç olduğunu anlıyoruz. Yaşamak için ekmeğe ihtiyacımız var, iyi yaşamak için spora. Yolumuz hangi sporu yapacağımız konusunda tıkanıyor. Bu noktada boks dersleri harika bir seçim kuşkusuz. Peki, neden boks?

Hayatımızın her alanına rekabet hakim. Okulda, işte, hayatın her sahada güçlü olmamız gerekir. Çünkü ne kadar güçlü olursak amacımıza o kadar yakınız demektir. Sadece beden gücü gelmesin aklınıza. Boks dersleri insana kişisel özgüven aşılaması sebebiyle manevi bir güç kazandırır. Sporun her alanının faydalı olduğu tartışmasız bir gerçektir. Ancak boks dersleri tüm vücudunuzun gelişimine yönelik ve ayrıca manevi doyum sağlayan bir spor dalı olarak diğer aktivitelerden kesin olarak sıyrılır.

Hayatın her alanında bir hareket halindeyiz. Sabah gözümüzü açmamızdan, akşam yattığımız ana kadar devamlı faaliyet gösteriyoruz. Bedenimiz hayatın yoğun temposuna alışabilmek için egzersize ihtiyaç duyuyor. Boks dersleri insana açıkça anlaşılabilecek bir çeviklik kazandırır. Bu çeviklik doğal olarak günlük hayata da yansır.

Son zamanlarda insanların enerjisiz kalmalarından yana şikayet ettiklerini duyuyoruz. İnsanların çalışırken bir masaya mahkum olması, çalışırken hareket etme olanağının düşük olması veya hareketli bir işte çalışıyor olsalar bile bu hareketlerin sistemli ve düzenli olmaması aslında bu söz konusu enerjisizliğin temel sebebidir.

Gerek iş gerek özel hayatımızda baş ucumuzda boy gösteren amansız hastalığımız: stres. Sürekli bir şeylere sinirleniyoruz. Ya sonra? Bu stresi ailemize, arkadaşlarımıza, iş çevremize yansıtıyoruz. İşte, bu açıdan boks dersleri mevcut stresten kurtaran bir işlev görüyor. Çünkü enerjimizi faydalı bir alana yansıtmış oluyoruz. Bu sayede daha sakin bir tabiat kazanıyorsunuz.

Bir kısım insan da evinde spor yapmayı tercih ediyor. Oysa bu bilinçsizce yapılan egzersizler bir eğitmen veya antrenör olmaması nedeniyle ağrılara, sakatlanmalara ve hatta ölümlere sebebiyet verebilmektedir. Bu noktada uzmanlarımızla sizlerin yaşamını değiştirmeye vesile oluyoruz. Boks dersleriyle hayatınızı monoton vaziyetinden çıkarıp eğlenceli bir hale sokabilirsiniz. İnsanlar hayatın yoğun atmosferinden kurtulmak için kaçamaklar ararken, boks dersleri almak sizin için iyi bir fırsattır. Yeni bir çevre ediniyor, değişiyor, değiştiriyor ve yeni bir dünyaya giriyorsunuz.

nsanları birleştiren onların ortak düşünce ve inanışlarıdır. Boks dersleriyle hem bedeninizi, hem ruhunuzu, hem çevrenizi değiştirebilir, sizin gibi insanlarla iletişim sağlayabilirsiniz. Kendinizi istediğiniz seviyeye çıkarabilirsiniz. Bu sırada insanlar tarafından beğeni kazanmanız, insanların ilgisine sahip olmanız ve takdir edilmeniz kaçınılmaz olacaktır.

Hayatta yeni bir adım atıp cesaretini taçlandırmaya kim hayır diyebilir ki?

Nafiz Başaran Boks Okulu'nda boks dersi almak için randevu alın !

Sağlıklı Yaşam için Boks

Sağlıklı ve hızlı şekilde eğlenceli bir ders ritmi ile boks yapmanın keyfine varın,kendinizi sıkmadan spor yapın.

Eğitim Videolarımızı izlemek için tıklayın..

2 Comments
 1. Cevapla

  ya ben izmirdeyim varmı izmirde kurslarınız varsa hemen gidicemde hızlı cevap verirseniz sevinirimm

  • ramazan kıvrak
  • 11 Mayıs 2015
  Cevapla

  derslerinizi beğeniyorum kaydolmak istiyorum

 

Yorum Yapın