Boks öğrenmek için ne yapmak gerekir?

Hayatınız kendini tekrar etmeye başladığında, rutini bozmak için yeni bir şeyler öğrenmeniz gerekir. Bu anlamda değerlendirebileceğiniz bir alternatif olarak boks derslerini öneririz. Boks öğrenmeye başladığınızda ilk olarak yapmanız gereken şey, boksa ayak uydurmanızdır. Spora başladığınızda kötü alışkanlıklarınıza da veda etmeniz gerekir. Şöyle ki, sigara kullanıyorsanız bunu bırakmalısınız. Hem sigara içerek hem de boks kurslarına devam ederek boks sporunda verimli olamazsınız. Dolayısı ile boksa başladığınızda ilk olarak yapmanız gereken şey kötü alışkanlıklardan hayatınızı arındırmanızdır.

Spor, beden ve ruh sağlığı için yapabileceğiniz en faydalı şeydir. Spor yaparak zihninizi de boşaltabilir, daha dingin bir iç dünyaya sahip olabilirsiniz. Çağımızda insanların hareketsiz bir yaşam sürmeleri türlü sağlık sorunlarına neden olmaktadır. Boks öğrenmeye başladığınızda tüm bu alışkanlıklardan zaman içerisinde uzak durmaya başlarsınız. Dolayısı ile boks dersi almaya başladığınızda hayatınız düzene girer.

Öncelikle kararlı olmanız gerekir. Boksa başladığınızda, boks tekniklerini öğrenme konusunda kararlı olmanızı bekliyoruz. Dersler, her geçen gün daha fazla sağlığınıza kavuşmanızı sağlayacağı için hayatınızı düzene sokma adına boksa başlamak harika bir fikirdir. Boks öğrenmenin yaşı olmadığı için, istediğiniz dönem boksa başlama şansınız vardır. Yakın zamanda insansı robotların gündelik hayatımıza dâhil olması ile hareket alanlarımızın daha da daralacağını görmek zor değil. Spor yapmanın önemi daha da artacak. Spor yaparak sağlık kazandığımızda ömrümüz daha güzel geçer. Buradan yola çıkarak, ne kadar erken yaşlarsa spora yönlenirsek o kadar iyidir. Sağlıklı yaşamak adına boks önemli bir alternatiftir.

İstanbul’da boks öğrenebileceğiniz salonlar var. Milli takım boks antrenörü Nafiz Başaran boks salonları ile hem profesyonel boksör olmak isteyen gençlere hem de her yaştan boks öğrenmek isteyen amatör boksörlere yardımcı oluyor. Boks öğrenmenin yaşının olmadığını tekrar hatırlatarak, sağlıklı bir yaşam istiyorsanız spora yer açmanız gerektiğini belirtmek isteriz. Kadınlara boks Kursu daBoks Kursu veren Nafiz Başaran, özellikle kadınların bu sporu öğrenmesi gerektiğini vurguluyor. Çünkü güvenlik kadınlar için çok daha önemli. Savunma sporu olarak diğer sporlardan ayrılan boks, spora ayırdığınız zamanı sonuna kadar hak ediyor. Diğer sporlara nazaran kadınların öğreneceği boks teknikleri ile boks, çok daha etkin bir spor olarak dikkat çekiyor. Boks öğrenmek isteyenlerin Nafiz Başaran boks salonları ile iletişime geçmesini, bu harika sporun hakkını vermek için öncelikle zaman ayırmayı, hayatın rutininden bu şekilde kurtulmayı seçmesini istiyoruz. Bahar dönemi ise boksa başlamak için mükemmel bir fırsat olarak değerlendirilebilinir. Boks öğrendiğinizde, kendinizi savunabilecek aynı zamanda daha güçlü ve sağlıklı bir bedene sahip olabileceksiniz. Boks, hayatınızda yeni bir döneme başlamak için harika bir fırsat.