Hayat boyunca karşılaştığımız zorluklar ve stresler çoğu zaman hayattan kopmamıza ve kendimizi sosyallikten alıkoymamıza neden olur. Birçok insan genel olarak dış görünüşünden de memnun olmadığı için sosyal hayatın dışında kalır. Bu kişileri hem ruhsal hem de bedensel olarak yoran bir şeydir. Yeni başlangıçlar ve hayatlar insanları heyecanlandıran en önemli dinamiklerdir. Ancak kadın ya da erkek kim olursa olsun insana kendini en iyi hissettiren şeylerden bir tanesi de fit ve zayıf bir vücuda sahip olmaktır.

 

İşte tam bu duygular ile dolu olduğunuz zamanda size en yakın spor dalı; bokstur. Boks hem huzur veren, hem güçlendiren, hem ruhu besleyen hem de kasları besleyen çok yönlü bir spor dalıdır. Hayatın her alanında kullanabileceğiniz stratejiler geliştirmenizi sağlayan fonksiyonel bir spor dalıdır. Öyle ki sizi farklı farklı teknikler ile hem forma sokar hem de güçlendirir. Boks, sadece bir spor değil bir yaşam biçimidir. Müthiş bir kurgu vardır, boks sporunda… Her şey inanılmaz bir düzen ve ahenge ile ilerler.Profesyonel olarak ya da amatör olarak boks ile ilgilenen her insanın hayatında çok büyük değişiklikler olmuştur.Boks,kompleks yapısı ile her türlü hareketi kendi potasında eriten son derece prestijli bir spor dalıdır.

Geçmişten günümüze boks sporunu en iyi şekilde icra eden efsane boksörlerin hayatları da boksa başlamaları ile bambaşka bir yol almıştır.İnanmak ve sevmek oldukça önemlidir.Boks,öylesine bir uğraş ya da öylesine bir spor dalı değildir.Eğer kalbinizde ve yüreğinizde boks öğrenme tutkusu var ise ilk yapmanız gereken şey tecrübeli bir antrenör eşliğinde boksu hayatınızın merkezine almaktır.Boks ile kendini baştan yaratmak senin elinde!