Yoga, birçok spor dalı için son derece etkili alternatif bir destektir. Fiziksel olarak, ruhsal olarak belirlenen teknikler ışığında bilinç yükseltilir ve büyük bir rahatlama olur. Yoga, gibi yoğun ve ağır sporlar için çok etkili ve güzel bir tekniktir. Boks sporunun iki yüzü vardır. Bunlardan bir tanesi fiziksel güç, diğeri ise mental güçtür. Yoga mental gücü temsil eden kısımdır. Fiziksel olarak güçlü olmak, kas gücünü geliştirmek, yumrukları sertleştirmek  son derece önemlidir. Ancak işin bir de stratejik yöne ve ruhsal yönü vardır.

Spor yaparken her iki yönü de kullanmak sizi diğerlerinden farklı kılar. En iyi, en güçlü ve en popüler olmanız sağlar. Boks zaten doğarı gereği yüksek egosu olan bir spor dalıdır. spor ile uğraşan kişiler de yüksek ruha ve yüksek egolara sahiptir. Bu durum aslında özgüvenle eş değer bir durumdur. Yoga yaparken kişi kendini çok iyi ve sağlıklı hisseder. Hem ruhu hem de aklı büyük bir sinerji ve enerji içerisine girer. Peki, yoganın faydaları nelerdir?
1.Stresi azaltır
2.Daha iyi nefes almayı öğretir
3.Ağrıyı azaltır
4.Esneklik sağlar
5.Gücü arttırır
6.Kilo verdirir
7.Dolaşımı düzenler
Tüm bunlar son derece etkili olan destek tekniklerdir. Ağır ve yoğun olan bir spor ile uğraşıyorsanız ek teknikler kullanarak daha güçlü ve daha fit olabilirsiniz.