Boksa dersi almak için kaç neden var?

No Comments

Spora başlamanız için geçerli birçok nedeniniz var. Hepsinden önemlisi daha fit olmak, güçlü görünmek ve güçlü olduğunuzu bilmek için. Boks dersleri bu konuda etkin özelliktedir. Hem erkeklerin hem de kadınların boks yapmak için binlerce nedeni vardır. Bu nedenlerin ilki güç ve görünüm ise diğeri sağlıklı bir yaşam sürme şansıdır.

Teknolojinin insanları hasta ettiğini fark ediyor musunuz? Gündelik hayatımızda hareketin ne kadar azaldığını görebiliyor musunuz? Günümüz insanı artık 40 yaşına girer girmez, çoğu zaman daha da erken yaşlarda şeker hastası olmanın normal olduğunu düşünmeye başladı bile. Kalp damar hastalıklarının sayısı arterken, bu hastalıkların neden olduğu ölümler de istatiksel olarak artıyor. Neden bu sorunları kabul ediyoruz? Boks dersi alarak tüm bu problemleri sporla hayatımızdan uzaklaştırmak varken, neden kendi hayatımızı yokuşa sürüyoruz?

Her şeyin en pratiğine, en iyisine, en hızlısına ve en yenisine sahip olmak istediğimiz bir çağda, bedenlerimize neden iyi davranmıyoruz? Bedenlerimizin defolu olmasına göz yumarak, beklentimiz olan kaliteli yaşama sahip olamayız. Gerekirse özel boks dersi alarak hareket kabiliyetimizi arttırmalı, yaşam da önemli olanın elimizdeki son model telefonlar veya son model arabaların değil, sağlıklı bir bedenin olduğunu görmeliyiz. Teknolojinin bize sunduğu araçların hayatımızı hareketsizleştirdiğini fark ederek, olabildiğince hareket etmeye özen göstererek yaşamalıyız. Yaşam, sağlık elden gittiğinde kıymetsizleşir. Henüz hala kıymetli bir yaşama sahipken bunun değerini bilmenizi öneriyoruz. Hayatın dengesini eskiden olduğu gibi tekrar kurabilirsiniz, hareketli insanlara dönüşebilirsiniz.

 

Fark edilen en önemli konu ise obezite olmalı. Eskiden insanların bu kadar fazla kilo probleminin olmadığı dönemlerden söz edelim. İnsanlar her gün evden çıkmak için nedenlere sahipti. Bankaya, markete, okula ve işe gidiyorlardı. Artık markete ve bankaya uzun zamandır gitmiyoruz, internet üzerinden hallediyoruz. Okula gitmemiz de çoğu durumda gerekmiyor çünkü online e- sertifika programlarından tutun da online okullar bile var. İşe gitmek için de nedenlerimiz azaldı, home Office çalışma şeklini benimseyen freelance iş sahiplerinin sayısı artıyor. Tüm bunlar hareketsiz bir şekilde, bilgisayarın başında asosyal insanlara dönüşmemize neden olmuyor mu? Böyle bir yaşama sahip kişinin kilo almaması mümkün mü?

Acilen hayatınıza el atmalı, sağlıklı alternatiflerle donatmalısınız. Bilgisayarınıza gösterdiğiniz önemi bedeninize göstermenizi istiyoruz. Bilgisayarınızın işlemcisi ne kadar önemli ise, tıkanmadan seri şekilde yürümek ve hatta koşmak sizin için iki kat daha fazla önemli olmalı. Bedeninize iyi bakmak için boks dersi almaya başlamanız mantıklı, boks dolaşım sisteminiz dâhil olmak üzere kalbiniz için son derece faydalı bir spor. Kilo kontrolü yapmanızın hayati önemi olduğunu, aşırı kiloların kanda yağlanmaya ve damar sertliğine neden olduğunu, kalbin ise aşırı kilo nedeniyle daha çok yorulduğunu bilmelisiniz. Kalbinize bir iyilik yapın, o’na iyi bakın. Boksa başlamak için tek başına kalbiniz bile iyi bir neden olabilir.

Nafiz Başaran Boks Okulu'nda boks dersi almak için randevu alın !

Sağlıklı Yaşam için Boks

Sağlıklı ve hızlı şekilde eğlenceli bir ders ritmi ile boks yapmanın keyfine varın,kendinizi sıkmadan spor yapın.

Eğitim Videolarımızı izlemek için tıklayın..

No Comments
 

Yorum Yapın