Dünya, her geçen gün daha çok mücadele verilmesi gereken bir mecraya dönüşüyor. Çocuklarınızın eğitim alanında verdiği mücadeleyi ise iş dünyasına girerken tekrar vermesi hatta daha zor şartlar altında hayatını kazanmayı başarması gerekiyor. Başarıları ile övündüğünüz çocukların ruh ve beden sağlıklarının sizin için çok daha önce geldiğini biliyoruz. Bu nedenle çocuklara boks dersi alternatifini öneriyoruz. Çocuklarınızın erken yaşlarda boksa başlayarak ne gibi avantajlar elde edeceğinden söz edeceğimiz haberimizde, çocuklar için eğitimin bir parçası olarak beden eğitiminin de atlanmaması gereken bir detay olduğunu fark etmenizi istiyoruz. Çocuklar, sadece beyin gelişimi değil aynı zamanda bedensel gelişim ve değişimler yaşarlar. Her zaman en iyi şartlarda olmalarını istediğiniz çocuklarınız için boks iyi bir seçim olabilir.

Her çocuk aynı değildir fakat her çocuk gelişim döneminde ilgi bekler. Çocukların psikolojilerinin de en az ne yiyip ne içtikleri kadar önemli olması gerekir. Boks dersi alan çocuklar ile boks çalışmalarında katılmayan çocuklar arasında eğitim de başarı olarak, gelişim de sağlık olarak çok fark var. Boks, düzenli spor yapma nedeni olarak çocuklar için gerçekten önemli bir konumdadır.

Çocuklarınızın erken yaşlarda boksa başlamasını öneriyoruz. Bunun için geçerli nedenlerimiz var, bunlardan ilki;

Başarılı bir eğitim dönemi geçirmesi için, zihinsel gelişimi sporla desteklenmelidir. Spor yapmasının algı konusunda daha iyi olmasına neden olduğu bilinmelidir. Düzenli boks antrenmanları ile hem hayat boyu sevebileceği bir spora erken yaşlarda yönlendirilmiş olmanın avantajını yaşar, spor kariyeri yapma şansı olur. Hem de beden eğitimi konusunda sağlıklı alışkanlıklar kazanır.

Sağlıklı nesiller yetiştirmek adına çocukların erken yaşlarda spora başlamasının bize göre en önemli diğer nedeni ise; Psikolojik sağlıktır!

Analitik düşünebilen, doğru yerde doğru kararı alabilen çocuklara sahip olmak gerçek zenginliktir. Çocuklara boks dersi aldırdığınızda aklıselim bir genç yetiştirmiş olursunuz. Zamanını iyi bir şekilde değerlendiren, sporla tanışan çocukların kötü alışkanlıklardan uzak durması sağlanır. Psikolojinin hassas olduğu ergenlik dönemi için madde alışkanlığı kazanma eğilimi ise yüksektir. Bilinçli anne babalar olarak, ergenlik döneminde daha az problemle daha iyi şartlarda hissetmesini sağlamak göreviniz. Çocuklarınızın spora yönlendirilmesi, spora profesyonel veya amatör olarak bir şekilde katılıyor olması önemlidir. Hobi olarak spor dalı seçiminde boksa öncelik vermenizi istiyoruz. Savunma sporu öğrenen gençlerin kendilerini koruyabiliyor olmaları, ailelere ekstra bir güven veriyor.

 

Çocuğunuzun iyi bir geleceğe sahip olmasını önemsediğinizi biliyoruz. İyi bir geleceğin parçası olması gereken spor, hobi olarak çocuğunuzun değerlendirebileceği alternatife sahiptir. Çocuklarınıza iyi bir gelecek hazırlama konusunda ısrarlı olan anne babaların boks seçeneğini düşünmesini öneriyoruz. Geleceğe güvenle bakan çocuklar yetiştirmek için spor hayatın içinde yer almalıdır. Boks, çocukların hayatları için önemli bir yatırımdır. Değerlendirmeniz gerekir.