Profesyonel boks hayatına sahip olmak için erken yaşlardan itibaren boksla ilgilenmeniz gerekir. Beden gelişiminizin boksör olmak için uygun şekilde tamamlanması adına ortalama 10 yaş spora başlama yaşı olabilir. Boks dersi almaya başlayacağınız yaş olarak 10, idealdir.  Çocuklara boks dersi veren boks salonlarını araştırarak, çocuğunuz için boks dersleri alabilir, hayatına profesyonel bir sporcu olarak devam etmesini destekleyebilirsiniz.

 

Kariyer seçimi olarak boks, erken yaşlardan itibaren çalışılması gereken, azim ve istikrar gerektiren bir spordur. Boks, hayat felsefeniz olmalıdır. Yaşamınızın daha iyi geçmesi ve mutlu olacağınız koşullara sahip olmanız için boks iyi bir seçimdir. Bugün boks sporunda başarılı kadınların isimlerini duyuyoruz. Dolayısı ile boks erkek sporu olmaktan çıkıyor, herkesin sporu olduğunu ispat ediyor. Kızların da profesyonel boksör olabileceğini, boksla ilgilenmeleri gerektiğini biliyoruz. Çünkü hayatta her konuda eşit olduğunu savunan modern kadının boks alanında da adından söz ettirmesi gerektiğini düşünüyoruz. Profesyonel sporcu olmak isteyen herkesin erken dönemde spora başlaması gerekir. Okul devam ederken bir taraftan da seçtiği spor dalına ait çalışmalara da devam etmesi, ilerde başarılı profesyonel sporcu olmaları adına gereklidir. Profesyonel sporcuların yaşamlarını incelediğimizde, 10lu yaşlardan itibaren sporla ilgilenmeye başladıklarını, ergenlik döneminde ise çalışmalarına hız verdiklerini görüyoruz. 20li yaşlarda profesyonel spor hayatına adım atan sporcuların kariyerlerinde daha yüksek başarılara sahip olduğunu biliyoruz. Sizler de eğer boks dersi alarak ilerde profesyonel bir sporcu olmak istiyorsanız veya çocuklarınız için boks kariyeri planlıyorsanız onların bu sporla olabildiğince erken tanışmasını sağlamalısınız. Böylece çocuklar spor dalını tanıyabilir, meslek seçiminde profesyonel sporcu olmayı isteyebilirler.

Spora başlama yaşının erken olması, spora yatkınlık kazanma adına da önemlidir. Spor, hayata bir şekilde dâhil edilmelidir. Sadece meslek olarak düşünmeyin, spor ruhumuzu ve bedenimizi iyileştirir. Gerek kişisel sorunlar gerek hayatın yüklediği sorumluluklar derken herkesin çıkmazda hissettiği anlar olacaktır. Çocuklarınızın profesyonel sporcu olarak yetişmesi adına boks derslerine başlaması, onların bu spor dalında başarılı olacak olması sadece meslek anlamında bir kazanç değildir. Çocuklarınıza maddi yönden iyi bir gelecek hazırlayabilirsiniz. Ruhen iyi bir gelecek hazırlayamazsınız. Nasıl bir yaşama sahip olacağını kestirmezsiniz. Ancak sporla tanıştırarak, ilerde sorun yaşadığında ruhunu nasıl rahatlatabileceğini, özellikle kötü alışkanlıklardan uzak durmayı nasıl başaracağını dolaylı olarak öğretebilirsiniz. Bu nedenle, çocuklara boks dersi aldırmanız veya sporla tanışmalarını sağlamanız önemlidir. Her ne kadar en kötüsünü düşünmek istemiyor olsanız da, hayatın gerçekleri dikkate değer. Spor, meslek olarak olduğu kadar; hayatımızda mutlaka yer alması gereken önemli bir konudur. Spor yapan, sporla büyüyen çocukların ilerde harika bir gençlik dönemi olur. Hayatla nasıl başa çıkacaklarını öğrenirler. Boks, mücadele ve savunma konusunda eğitim de verir. Sorunlarla başa çıkma, karakter gelişimi gibi olumlu etkileri de vardır.