Teknoloji bizleri hayattan kopuk, tek başına yaşamayı seçen, insanlarla iletişimi gerekli dahi görmeyen bir hale getiriyor. Bunu biz fark etmeden yapıyor. Çocuklarınızı iyi gözlemlediğinizde, kendi çocukluk döneminizle kıyasladığınızda gelecek nesillerin nasıl bir sosyal hayatı olacağını veya olmayacağını görebilirsiniz. Bilgisayar, tabletler ve akıllı telefonlar derken arkadaş görüşmelerini dahi online gerçekleştirmiyor muyuz? Bizleri dahi yalnızlığa iten teknoloji, çocuklara nasıl etki eder? Tek başınalığın nasıl büyük bir problem olduğunu görebiliyorsanız, şimdiden önlem almanız gerekir.

İnsan sosyal bir canlıdır. Sosyalleşmesi ve diğer insanlarla birebir iletişim halinde olması gerekir. Yalnızlaşan gençlerin psikolojilerinin düzgün olmasını beklemek yanlıştır. Spor, bu noktada çıkış olabilir. Çocuklarınıza boks dersi aldırarak veya gençlerin boks çalışmalarına yönlendirilmelerinde ön ayak olarak oları bekleyen yalnızlıkla nasıl mücadele edeceklerini öğretmiş olursunuz. Spor yapıldığında salgılanan serotonin hormonu, depresyonu engeller. Çok fazla teknolojik aletlerle iç içe olan çocukların en büyük problemi yalnızlık ve depresyondur. Bu teknolojik aletlerin yaydığı radyasyonun da bir etkisi olan depresyon, bir şekilde insanı ele geçirdiğinde, ne yapacağını bilemeyen ve yalnızlık duygusu ile psikolojik sorun yaşayan gençlerin spor yaparak kendilerine gelebileceğini bilmeleri gerekir.

Ebeveynler olarak çocuklarınıza spor yapma alışkanlığı kazandırdığınızda, önerimiz olan boks dersleri ile hayatlarına sporu dâhil ettiğinizde şundan emin olabilirsiniz; ilerde çocuğunuz psikolojisini düzeltmek için ne yapması gerektiğini bilecek! Çünkü çıkmaz yollar o kadar da uzak değildir. Çocuklarınızın yaşayacağı ilk depresyonda gelip size anne, baba ben depresyona girdim demesini beklemiyorsunuz öyle değil mi? Kendine göre bir yol arayacak belki kötü alışkanlıklar kazanacağı arkadaşlara veya alternatiflere sarılacak? Bunlar engellemenin en etkin yolu spordur. Çocuklara boks dersi veren salonları araştırarak yaz tatilinde onlara bir sürpriz yapmalısınız. Size de tavsiye ettiğimiz boks dersleri, rutin hayatın dışına çıkabileceğiniz bir seçenektir!

Her sıkıldığında spor yapan bir genç yetiştirebilirsiniz! Buhran anlarını atlatmak, hayata karşı daha dik durmayı başarmak ve kötü alışkanlıklara hayır diyebilme yeteneğine sahip gençler, çocukluk döneminden itibaren spor yapan gençlerdir. Spor, psikolojiyi güçlendiren ve kişinin kendisini daha güçlü hissettiği bir alan yaratma işidir. Gelin çocuklarınız için bu güvenilir alanı birlikte yaratın. Onları spor yapması için teşvik edin. Sağlıklı bir bedene ve ruha sahip olmalarını sağlayın. Güzel alışkanlıklar kazanarak, kötü alışkanlıkları ret etmelerini sağlayın. Tüm bunları bilinçli anne babalar olarak onları geleceğe daha iyi hazırlayarak yapabilirsiniz. Spor, sizin de yaşamınızda önemli bir yere sahip olsun, sizi örnek almaları için öncelikle siz spor yapmaya başlayın. Spor yapmaya başladığınızda psikolojinizdeki değişime siz de şaşıracaksınız, daha olumlu ve pozitif biri haline dönüşürken kendinize olan inancınızın arttığını göreceksiniz.