Eğitim Videolarımız


VÜCUDUN ZAYIF NOKTALARI NERELERDİR ?

Vücudun zayıf noktalarını iyi bilirsek rakibi daha kısa sürede fazla güç kullanmadan etkisiz hale getirebiliriz. Eğerki nereye vuracagımızı iyi bilirsek mesela nereye vuracagını iyi bilen 1.65 boyunda biri 2.00 boyunda birini tek yumrugu ile etkisiz hale getirerk yere düşürebilir.

SERKAÇ TOPU NASIL ÇALIŞILIR ?

Serkaç topu eskiv hareketler yapılarak kaçılıp yumruk atılan refleks hareketlerinden bidir çoğu boksör özellikle yurt dışındakiler bunu çok çalışmaktadır. Ülkemizde çoğu boksör bunu bilmemektedir ama çok faydalı ve zor bir harekettir.

GÖLGE BOKSU NASIL ÇALIŞILIR ?

Gölge boksu çalışmak çok faydalı aynı zamanda sıkıcı oldugu için çoğu kişi bundan kaçmaktadır. Sıkılmadan azmederek yapılan gölge boksu çok iyi ve ciddi sonuçlar vericektir hatalarınızı ve kendinizi en iyi şekilde görmek için gölge boksu yapılmalıdır. Aynı karşısında yapılan bu hareket sizin daha hızlı gelişmenizi sağlayacakdır.

BOKS LAPA ÇALIŞMASI NASIL OLUR

Lapa çalışması için antrenörün iyi olması gerekmektedir çunku eğer amatör bir antrenörle çalışılırsa sakatlanmalar kaçınılmaz olacaktır. Lapa çalışması yumruk atma refleksinizi çok iyi geliştirmektedir.

APARKAT NASIL VURULUR ?

Aparkat boks da en etkili ve en riskli yumruklardandır genelde rakibin yakınına girince çeneye vurulan yumruktur aparkat çoğu boksör oldukça az kullanır bu yumrukları çünkü aparkat vurdugunuz da oldukça açık verip kontraya düşmeniz risk unsuru içermektedir

BOKS MALZELERİ NASIL OLUR

Boks yaparken çalıştıgınız malzemeler oldukça kaliteli olmalıdır ki sakatlıklar yaşamayasınız.

DİREK YUMRUKLAR NASIL VURULUR ?

Boks Yaparken direk yumruklarımız nekadar içerden ve düzgün olursa o kadar az açık veririz ve bu şekilde darbe almayız boks yaparken en çok kullanılan yumruklar direk yumruklardır çünkü fazla yormayan ve risksiz yumruklardır bunlar.

FENT HAREKETİ NASIL YAPILIR ?


Fent Çalışmasını en çok yapan boksörlerden biride mike tyson olarak bilinmekte fent çalışmasını ne kadar çok yaparsanız o kadar hızlı yumrukları boşa alır ve kontra hareketler ile rakibi kısa bir sürede etkisiz hale getirebilirsiniz.

GARD NASIL ALINIR ?

Bir boksörün gardından onun nekadar iyi olduğunu anlamak mümkündür en iyi şekilde gard alabilmek için çok çalışmanız gerekir.

İP NASIL ATLANIR ?

Boks yaparken ip atlamanın önemi çokdur ip atlarayarak karın kasları dahil vücudun bir çok noktası çalışmaktadır. Dünyanın en iyi boksörlerinden muhammed ali çok fazla ip atlamasından dolayı ring de onu kimse yakalayamazdı ondan kelebek gibi uçar arı gibi sokarım lafı ordan gelmiştir. İp atlayarak çok kısa sürede kilo verildiği çok doğru bir tespit olucaktır koşmaktan daha iyi bir cardio dur

YAYLI TOP NASIL ÇALIŞILMALIDIR ?

Yaylı top çalışması boks da çok önemlidir çünkü eskiv ve fent hareketlerini çalışabileceğiniz en iyi çalışmas sistemidir hem rakibe yumruk atarak hemde kaçarak çalışılır. Eğer yumruk yemek istemiyorsanız çalışacagınız en önemli şey bu olmalıdır.

KROŞE NASIL VURULMALI ?

İyi bir kroşe vurmak istiyorsanız hocanızın iyi olması gerekir yani en temel başlangıcınızı iyi olması gerekir eğer ki yanlış bir şekilde öğrenirseniz bunu düzeltmek oldukça zor olucaktır. Kroşe boks da en etkili vuruşlardan biridir çoğu nakavtlar kroşe ile olmaktadır sokak kavgalarında en çok kullanılan yumruktur tabiki çogu kişi farkında olmadan kullanmaktadir.

TENİ TOPUYLA ÇALIŞMA NASIL OLUR ?

Tenis topuyla çalışırken ayaklarınız, gözleriniz ve kollarınız çok iyi kordine olmalı bunu için çok fazla tekrarlar yaparak çok çalışmalısınız ki bunu faydasını ilerde fazlasıyla görürsünüz.

BOKS SAVUNMA TEKNİĞİ

Kendini savunmak boks yaparken olmazsa olmazlardandır her insan yumruk atabilir ama önemli olan yumruk yemeden rakibini etkisiz hale getirmektir bunu için çok çalışmalısınız.

(Speed Bag) HIZ TOPU NASIL ÇALIŞILMALI

Speed Bag yani türkçe olarak hız topu hız topu çalışması boks dersi alırken hem eğlenceli hemde olmazsa olmazlardandır ne yazıkki türkiyede birçok boks salonunda bulunmamaktadır. Speed bag hem göz refleksi hemde kollarınıza olan hakimiyeti arttırmak için birebirdir daha hızlı yumruk atmak ve kondisyon kazanmak istiyorsanız boks dersi alırken speed bag çok çalışmalısınız.

KUM TORBASI NASIL ÇALIŞILMALI ?

Boks Yaparken kum torbası ile çalışmak hem daha güçlü yumruk atmanıza hemde yumruk atma kondisyonunuzun güçlenmesine yaramaktadır daha güçlü ve daha seri yumruklar atmak için kum torbası çalışmayı iyi bilmelisiniz.

REFLEKS TOPU ANTREMANI


Boks yaparken rakipten kaçmak ve rakibi daha iyi yakalamak için ve refleksleri geliştirmek için yapılan yaylı top çalışmasıdır.