Kadınlar boks öğrenmelidir çünkü!

Kadınların dünya da maalesef türlü zorluklarla karşılaştığını biliyoruz. Gerek sosyal yaşamda gerek ile içerisinde hep ikinci planda kalmaya zorlanan kadınların, kendilerini korumayı öğrenmeleri gerekir. Kadınlara boks dersi veren spor salonlarında azimle çalışan kadınların boks konusunda başarılı olduğunu söylemek isteriz.

Her zaman sizi koruyacak birinin yanınızda olmasını bekleyemezsiniz. Günün farklı saatlerinde sizi yalnızken rahatsız edebilecek insanlar her zaman karşınızda çıkabilir. Boks derslerine katıldığınızda en azından kendinizi savunabilirsiniz. Savunma sporu olarak dikkat çeken boks, kadınlara bu konuda destek olacak şekilde eğitim verilmesini sağlar. Boks öğrenen kadınların kendilerini koruma konusunda diğer kadınlara nazaran daha başarılı olduğu bilinen bir gerçektir. Boks öğrenerek sadece kendi kendilerini korumayı öğrenmezler, aynı zamanda kilo kontrolü konusunda da yol kat etmiş olurlar. Kadınların boks öğrenmesini destekliyoruz çünkü kadınlara inanıyoruz. Boksun sadece erkek sporu olmadığını kanıtlamalarını istiyoruz. Boks öğrenerek başarılı bir sporcu olabileceklerini, boks ile hayatlarına yeni bir düzen getirebileceklerini söylemek istiyoruz. Boks, kadınların hayatını değiştirecek güce sahip bir spordur.

Neden boks diye soracak olursanız, aynı anda savunma öğrenirken bir yandan kas gücünü arttırarak kilo kontrolü üzerinde etkili olacak tek spor bokstur. Boks antrenmanlarında kadınların totalde sahip oldukları kas gücünü ortalama 1 yıl içerisinde %30 arttırdıklarını biliyor muydunuz? Düzenli çalışma ile kadınların daha sağlıklı bir bedene sahip olmanın yanında, daha güçlü bir bedene sahip olmaları boks sayesine mümkündür. Boks, kadınların yaşam kalitesini arttıran kıymetli bir spordur. Boksa başlayan kadınların özgüvenleri artar, kilo problemleri azalır ve zaman içerisinde ideal kiloya ulaşırlar. En büyük problemleri olan kilo sorununa kalıcı çözüm boks dersleri ile kazanılır.

Kadınların her alanda başarılı olabileceklerine inanıyoruz. Kadınların azmi, boks sporunu erkek sporu olarak algılanmaktan kurtaracaktır. Gençlerin ve çocukların ilgisini kazanmak kadar, kadınların ilgisini kazanmanın da boks adına önemli olduğunu düşünüyor, kadınların boksla ilgilenerek daha mutlu bireylere dönüşebileceklerinden emin olduğumuzu söylemek istiyoruz. Hareketli bir yaşam, daha fazla kalori yakılan ve diyete dikkat edilen bir yaşam herkesin hakkıdır. Boks, ilk dersten itibaren öğrenmekten keyif alacağınız bir spor olarak tüm kadınların ilgisini hak ediyor. Boks dersi almanızı ve sağlık kazanmanızı istiyoruz. Spor yaparak elde edeceğiniz sağlığın, yaşamınızdaki en değerli hazineye yani beden ve ruh sağlığınıza yatırım olduğunu bilmeniz gerekiyor. Sağlık, yaşamdan keyif almanız için öncelikle sahip olmanız gereken ilk şey. Bu nedenle, farklı spor dallarını denemenizi, boksa zaman ayırmanızı öneriyoruz. Boks, kadınların severek ilgilenebilecekleri bir spordur. Kesinlikle tavsiye ediyoruz, boks öğrenin. Bundan keyif alacağınıza eminiz.