Archives

En İyi 5 Boksör

En İyi 5 Boksör Kimdir?   Boks kursu pek çok kişinin ilgisini çeken bir spor dalında veriliyor. Kurs eğitimi alarak boks öğrenebilirsiniz.   Peki, savunma sporu olan boks nasıl bir spor? Boks kursu nasıl veriliyor? Aslında bu alanda eğitimi en iyi şekilde, kendisini son derece geliştirmiş ve adını dünyaya duyurmuş çok önemli isimler var. O […]

Boks Dersi Almak

Sende Boks Dersi Alabilirsin Boks kursları sizlere aradığınız spor deneyimini en iyi şekilde sunabilir. Boks eğitimi alarak sizde sağlıklı bir vücuda kavuşabilirsiniz. Boks dersi almaya başladığınız andan itibaren güç ve esneklik gibi fiziksel özellikleriniz gelişim gösterir. Boks karşılaşmaları ring denilen platform üzerinde yapılmaktadır. Raunt adı verilen devreler üzerinden yapılan bu spor amatörler ve profesyoneller için […]

VÜCUDUN ZAYIF NOKTALARI NERELERDİR ?

Vücudun zayıf noktalarını iyi bilirsek rakibi daha kısa sürede fazla güç kullanmadan etkisiz hale getirebiliriz. Eğerki nereye vuracagımızı iyi bilirsek mesela nereye vuracagını iyi bilen 1.65 boyunda biri 2.00 boyunda birini tek yumrugu ile etkisiz hale getirerk yere düşürebilir.

SERKAÇ TOPU NASIL ÇALIŞILIR ?

Serkaç topu eskiv hareketler yapılarak kaçılıp yumruk atılan refleks hareketlerinden bidir çoğu boksör özellikle yurt dışındakiler bunu çok çalışmaktadır. Ülkemizde çoğu boksör bunu bilmemektedir ama çok faydalı ve zor bir harekettir.

GÖLGE BOKSU NASIL ÇALIŞILIR ?

Gölge boksu çalışmak çok faydalı aynı zamanda sıkıcı oldugu için çoğu kişi bundan kaçmaktadır. Sıkılmadan azmederek yapılan gölge boksu çok iyi ve ciddi sonuçlar vericektir hatalarınızı ve kendinizi en iyi şekilde görmek için gölge boksu yapılmalıdır. Aynı karşısında yapılan bu hareket sizin daha hızlı gelişmenizi sağlayacakdır.

BOKS LAPA ÇALIŞMASI NASIL OLUR

Lapa çalışması için antrenörün iyi olması gerekmektedir çunku eğer amatör bir antrenörle çalışılırsa sakatlanmalar kaçınılmaz olacaktır. Lapa çalışması yumruk atma refleksinizi çok iyi geliştirmektedir.

APARKAT NASIL VURULUR ?

Aparkat boks da en etkili ve en riskli yumruklardandır genelde rakibin yakınına girince çeneye vurulan yumruktur aparkat çoğu boksör oldukça az kullanır bu yumrukları çünkü aparkat vurdugunuz da oldukça açık verip kontraya düşmeniz risk unsuru içermektedir

BOKS MALZELERİ NASIL OLUR

Boks yaparken çalıştıgınız malzemeler oldukça kaliteli olmalıdır ki sakatlıklar yaşamayasınız.

DİREK YUMRUKLAR NASIL VURULUR ?

Boks Yaparken direk yumruklarımız nekadar içerden ve düzgün olursa o kadar az açık veririz ve bu şekilde darbe almayız boks yaparken en çok kullanılan yumruklar direk yumruklardır çünkü fazla yormayan ve risksiz yumruklardır bunlar.

FENT HAREKETİ NASIL YAPILIR ?

Fent Çalışmasını en çok yapan boksörlerden biride mike tyson olarak bilinmekte fent çalışmasını ne kadar çok yaparsanız o kadar hızlı yumrukları boşa alır ve kontra hareketler ile rakibi kısa bir sürede etkisiz hale getirebilirsiniz.

GARD NASIL ALINIR ?

Bir boksörün gardından onun nekadar iyi olduğunu anlamak mümkündür en iyi şekilde gard alabilmek için çok çalışmanız gerekir.

İP NASIL ATLANIR ?

Boks yaparken ip atlamanın önemi çokdur ip atlarayarak karın kasları dahil vücudun bir çok noktası çalışmaktadır. Dünyanın en iyi boksörlerinden muhammed ali çok fazla ip atlamasından dolayı ring de onu kimse yakalayamazdı ondan kelebek gibi uçar arı gibi sokarım lafı ordan gelmiştir. İp atlayarak çok kısa sürede kilo verildiği çok doğru bir tespit olucaktır koşmaktan […]

YAYLI TOP NASIL ÇALIŞILMALIDIR ?

Yaylı top çalışması boks da çok önemlidir çünkü eskiv ve fent hareketlerini çalışabileceğiniz en iyi çalışmas sistemidir hem rakibe yumruk atarak hemde kaçarak çalışılır. Eğer yumruk yemek istemiyorsanız çalışacagınız en önemli şey bu olmalıdır.

KROŞE NASIL VURULMALI ?

İyi bir kroşe vurmak istiyorsanız hocanızın iyi olması gerekir yani en temel başlangıcınızı iyi olması gerekir eğer ki yanlış bir şekilde öğrenirseniz bunu düzeltmek oldukça zor olucaktır. Kroşe boks da en etkili vuruşlardan biridir çoğu nakavtlar kroşe ile olmaktadır sokak kavgalarında en çok kullanılan yumruktur tabiki çogu kişi farkında olmadan kullanmaktadir.

TENİ TOPUYLA ÇALIŞMA NASIL OLUR ?

Tenis topuyla çalışırken ayaklarınız, gözleriniz ve kollarınız çok iyi kordine olmalı bunu için çok fazla tekrarlar yaparak çok çalışmalısınız ki bunu faydasını ilerde fazlasıyla görürsünüz.