Boks, gücün son derece hakim olduğu bir spor dalıdır. Fakat diğer spor dallarında olduğu gibi sadece fiziksel gücün değil tüm vücudun baştan aşağı güçlü olması gerekir. Akıl, ruh, kas, kol, bacak ve daha birçok gücü senkronize kullandığınız bir spordur, boks… Son derece dinamik ve hareketli bir yapısı vardır. Küçük bir çocuğun enerjisi gibidir, boks… Asla tükenmez ve asla tüketmez. Tam tersi insana büyük bir güç ve enerji verir. Çünkü boks mutlu eden bir spor dalıdır. Boks yaptığınız zaman iki temel güç gelişir. Bir tanesi kas gücü yani doğal savunma gücü, bir diğeri ise akıl gücüdür. Bu iki gücü aynı anda kullanan sporcu hayatı boyunca her zaman başarılı ve güçlü olur.

İşte boks tüm bunların limitini artırır. Sizi hayata ve spor bağlar. Müthiş bir aurası vardır, boks sporunun… Kas gücü ile bilek gücü ile ringde savaşırken akıl muazzam bir stratejinin kurgusundadır. Bu kurgu rakibi alt üst etmenizi sağlayan en önemli güçtür. Peki, boks yaparak limitimizi nasıl artırır ve zorlarız?

1.Doğru koç

2.Doğru antrenman

3.Doğru strateji

4.Doğru beslenme

5.Doğru güç kullanımı

Bunlar etkili ve önemli ateşleyicilerdir. Her bedenin kendine göre limit gücü vardır. Kadınlarda ve erkeklerde bu durum değişkenlik gösterir. Aslında limit koymak yanlıştır. Çünkü limitsiz olmak ve sınırları zorlamak her zaman daha cazip ve daha idealdir. Hele ki boks gibi sınırsız bir spor ile uğraşıyorsanız zaten sınır koymak mümkün değildir.