Profesyonel sporcu olmanın yaşamınıza etkisi son derece iyidir. Çünkü sporcu olarak yaşadığınızda, kötü alışkanlıklar edinmez ve sağlıklı olursunuz. Kariyerinizi profesyonel boksör olarak yapmak istiyorsanız, erken yaşlarda boks dersi almanız ve bu yolda ilerlemeniz gerekir. Boks, azim ve istikrarlı bir şekilde mücadele gerektirir. Boksörlerin yaşamlarını incelediğinizde, azmin zaferini izlersiniz.

Bir boksör nasıl yetişir?

İyi bir boksör olmak için başarılı bir antrenöre ihtiyacınız vardır. Bazı boks antrenörleri, boks kariyeri olmayan ancak iyi boksörler yetiştiren bir profildir. Ancak Türkiye’de Milli Takım Boks Antrenörü Nafiz Başaran’ın öğrencisi olma şansınız vardır. Nafiz Başaran, hem başarılı bir boks kariyerine sahip profesyonel bir boksördür hem de iyi bir boks antrenörüdür. Gençleri bu spora kazandırmak adına İstanbul’da farklı semtlerde boks salonlarında boks dersi vermektedir. Değerli hocamızdan boks dersi alarak, boks tekniklerine hâkim başarılı bir boksör olabilirsiniz. Sporu kariyer olarak seçtiğinizde, sadece bir meslek seçmiş olmazsınız. Aynı zamanda sağlıklı bir yaşam sürmeyi seçersiniz.

Meslek seçimi önemlidir!

Gençlerin meslek seçimi konusunda yaşadığı zorlukları biliyoruz. Meslek sahibi olmak için herkesin çok çalışması gerekiyor. Hangi mesleği seçerseniz seçin, emek vermeniz şart. Ancak meslek seçerken hayatınızı sağlıksız koşullarda yaşama ihtimaliniz de var. Örneğin, bilgisayar mühendisi olmak istiyorsunuzdur ancak hayatınızın bilgisayar başında, kapalı mekânlarda çalışarak geçireceğinizi de hesap etmelisiniz. Veya memur olmak istiyorsanız, hayatınızın ne şekilde geçeceğini çalışma şartlarını hesap etmelisiniz. Oysa sporu kariyer olarak seçtiğinizde, hayatınız sağlıklı geçer. Antrenmanlar yaparak hem sağlığınıza hem kariyerinize yatırım yapmış olursunuz. İyi ve kaliteli bir yaşam için beden ve ruh sağlığınıza en uygun meslekleri seçmeniz gerekir. Gençler çok para kazanabilecekleri meslekleri seçmek istiyor, haklılar. Ancak yaşam kalitesinin parayla alakası olmadığını görmelerini isteriz. Çok para kazanmak için sağlıksız şartlarda çalışarak, kazanılan parayı sağlık kazanmak için harcamak sizce ne kadar mantıklı? Ruh sağlığınızı bozacak sorumluluklarla çalıştığınızda, psikologlara harcadığınız para, kazancınızın gölge de kalmasına neden olabilir. Bu nedenle sevdiğiniz bir meslek seçmeli, seçtiğiniz mesleğin ilerde size zarar vermeyecek özellikte olmasına dikkat etmelisiniz. Bu anlamda boksör olmanız, sporu profesyonel olarak düşünmeniz mantıklıdır. Başarılı bir boksör olarak kaliteli bir yaşama da sahip olmuş olursunuz.

Kadınlara boks dersi veren Nafiz Başaran, kadınların da profesyonel boksör olma yolunda başarılı olabilecek yeterliliğe sahip olduğunu söylüyor. Dolayısı ile boks herkesin seçimi olabilir. Profesyonel, milli bir boksör olmak için meslek olarak boksörü tercih etmeli, bir taşla iki kuş vurmalısınız. Spor, profesyonel hayatınız için ideal bir seçimdir. Böylece hayatınızı bir amaç uğruna heba etmez, amacınız doğrultusunda kazanç elde edersiniz.