Günümüz, zeki olanların iyi bir geleceğe sahip olacağını gösteriyor. Bu nedenle çocuklarını özel okullara gönderen ve zekâ testi yaptıran ailelerin sayısı artıyor. Oysa çocuklar, alacakları eğitimle değil, sahip oldukları zekâ ile iyi bir geleceğe sahip olabilirler. Dolayısı ile kapasitesinde gönderdiğiniz okulun vereceği eğitimi değerlendirecek potansiyel olmayan çocuklar için özel okullar mucize yaratamazlar. Buradan yola çıkarak, çocuklarınızın daha zeki olması için doğal ve işe yarar alternatifleri değerlendirmeniz gerekir. Ne yediği, ne giydiği, ne yaptığı ve nasıl bir okula gittiği önemlidir. Bunları bir bütün olarak değerlendirmeli, çocuklarınızın iyi birer geleceğe sahip olması için gereken mantıklı adımları atmalısınız.

Spor yapan çocukların zekâ gelişimleri de bu durumdan son derece olumlu bir şekilde etkilenir. Çocuklarınız spor yaparak daha iyi anlamama, anlamlandırma ve farkında olma yeteneklerine sahip olurlar. Dolayısı ile boks dersleri alan çocukların eğitim hayatı daha başarılı olacaktır. Spor yaparak daha fazla oksijen alıyor olmanın dışında, sporcu düşünce şekline sahip olurlar. Boks, güç denge dayanıklılık ve esneklik kazandırdığı gibi son derece etkin bir strateji üretme kabiliyeti de kazandırmaktadır. Tüm sporlar da bu özellik bulunmaz. Örneğin, koşu ve yüzme strateji gerektirmez. Belli bir takım teknikler ve rutin çalışmalarla başarılı olabilirsiniz. Takım oyunları ise strateji geliştirme konusunda bütünün parçası olmayı öğretir. Ancak boks, bireysel bir spor olduğu için tek başına başarılı olma yolunda azim, çalışma ve istikrar öğretir. Aynı zamanda stratejik düşünme de odaklanmayı geliştirir. Çocuklarınızın verilen eğitimi en iyi şekilde değerlendirebilmesi adına boks, başarılı bir seçimdir.

Aynı şekilde müzik aleti çalmanın ve satranç oynamanın da beyin gelişimine katkısı vardır. Spora yönlendirerek, sanatla ilgilenmesini sağlayarak çocuklarınızın iyi bir geleceğe sahip olmasını mümkün kılabilirsiniz. Çocuklar, verilen her şeyi öğrenebilme yeteneğine sahiptir. Ancak vermediklerinizi öğrenemezler. Çocuklar için en iyi olanı seçmeye çalışarak, sporun onların ruh sağlığı için de en iyi seçim olduğunu görmenizi istiyoruz. Kaliteli bir yaşam sporsuz olmaz. Kaliteli bir yaşam için sanat da gereklidir. Çocuklarınızı derslere boğarak, daha fazla test çözmesini daha fazla özel ders almasını sağlayarak onları mutlu biri haline getirmezsiniz. Çocuklara boks dersi aldırdığınızda, bir süre sonra fark edeceklerinize siz bile inanamazsınız, çünkü çocuklar zamanı iyi değerlendirmeyi öğrenirler. Programlı yaşamayı ve başarılı olmayı artık bir gereklilik olarak görmeye başlarlar. Sağlıklı bir beden ve ruh için ne yapmaları gerektiğini bilirler. Boks dersi alan çocukların sporu hayatlarının bir parçası olarak ömürleri süresince sürdüreceklerinden emin olabilirsiniz. Alışkanlık kazanma adına önemli bir dönem olan çocukluk, bilinçli ebeveynlerin de yönlendirmesi ile bir kayıp olarak değil, kazanım olarak yaşanabilir.