Zeka Gelişimi için Boks Dersi

No Comments

Öğrencilerin başarılı bir sınav dönemi geçirmeleri için ellerinden geleni yaptıkları, gerekirse sosyal yaşamdan uzak kalarak tamamen derslerine odaklandıklarını biliyoruz. Peki, tamamen derslere odaklanmanın, sosyal yaşamdan uzak kalmanın yeterince sağlıklı olduğuna inanıyor musunuz? Eğitim döneminde, üniversite sınavlarına hazırlanan gençlerin zihin sağlığı açısından boks dersleri almasını öneriyoruz. Boks çalışmalarının kişisel başarı konusunda son derece faydalı olduğunu, öğrencilerin bireysel sporlar sayesinde eğitim hayatlarında daha hırslı ve başarılı olacağını düşünüyoruz.

Eğitim dönemi, ergenlik dönemine tekabül eder. Bu dönemde kız – erkek tüm öğrenciler gelişim dönemlerindedirler. Bu aralığın önemi şudur ki, yetişkin dönem için son hazırlıklar bedensel ve zihinsel olarak hazırlanır. Eğitim sistemi tüm dünya da Türkiye’de olduğu kadar gençleri sıkmaz, bizim gençlerimizin en büyük hatası derslere önem verirken beden ve zihin gelişimlerini önemsizmiş gibi görmeleridir. Çocuklara boks dersi veren salonlar, sınav dönemlerinde gençlerin değerlendirmesi gereken yerlerdir. Haftanın iki günü boks çalışarak, bedensel gelişim için olumlu bir zaman geçirebilir, masa başından kalkarak aynı zamanda beyne daha fazla oksijen gitmesini sağlayarak algı potansiyelinizi de arttırabilirsiniz. Beden gelişimi ile zekâ gelişimi birbirine paraleldir. Eğitimde başarılı olmaya çalışırken, sınavlardan en iyi notları almaya hazırlanırken beden aktivitelerini en aza indirmek hatadır. Spor yaparak serotonin salgılar, daha mutlu ve zinde hissedersiniz. Gençlerin ihtiyacı olan zindelik, aktif algı ve farkında olma spor yaparak mümkündür.

 

Eğitim öğretimin bir parçası olarak spor, gençlerin hayatında yer bulmalıdır. Boks dersi alan gençlerin kişisel hırsları, başarıları artmaktadır. Bireysel bir spor olduğu için çocuklar boks yaparak karakterlerinde pozitif değişimler de görmektedirler. Boksa başlayan ve aynı zamanda üniversiteye hazırlanan gençler arasında başarısızlığı kabul edebilecek bir genç olmaz. Başarı, boks tutkunları için kaçınılmazdır ve nasıl elde edileceği bilinen bir şeydir. Boks yaparak hedefe kilitlenmeyi, başarmak istediklerini elde etmeyi iyi öğrenirler. Dolayısı ile bu tutkuları sayesinde sınavlarda daha başarılı olmak için bahanelere sığınmak yerine gerçekten mücadele etmeyi denerler. Gençlerin sınav başarısızlıklarının en büyük nedeni, sınavlara hazırlanırken kendilerini birçok şeyden soyutluyor olmaları. Hâlbuki spor yaparak, olabildiğince zihinsel olarak ve bedensel olarak hazırlanmaya çalışarak bu dönemi en iyi şekilde değerlendirmeliler. Başarı elde etmek için çok çalışmanın, başarıyı hak etmenin gerektiğini bilmeliler. Başarılı bir hayata sahip olmak için emek vermenin ve bunu doğru şekilde yapıyor olmanın önemini fark etmeliler. Spor, boks dersleri bu konuda öğrencilerin hırslarını nasıl yöneteceklerini öğrenmelerini sağlar.

Nafiz Başaran Boks Okulu'nda boks dersi almak için randevu alın !

Sağlıklı Yaşam için Boks

Sağlıklı ve hızlı şekilde eğlenceli bir ders ritmi ile boks yapmanın keyfine varın,kendinizi sıkmadan spor yapın.

Eğitim Videolarımızı izlemek için tıklayın..

No Comments
 

Yorum Yapın